Prelekcja „Stopem z kraju Lachów do ayatollahów – 90 dni w drodze do Iranu”

wpis w: Prelekcje | 0

Koło Naukowe Studentów Geografii serdecznie zaprasza na prelekcję Artura Czermaka, który przez 90 dni samotnie podróżował po Zakaukaziu oraz Bliskim Wschodzie 🙂

„Droga lądowa do Iranu prowadzi przez wiele krain. Zaczynamy w Konstantynopolu. Przejedziemy przez Turcję, by dotrzeć do kurdyjskich miast zrównanych z ziemią przez turecką armię. Zakumplujemy się z marksistami i zwolennikami organizacji terrorystycznych. Będziemy podążać starożytnym Szlakiem Jedwabnym i spalimy się na słońcu Mezopotamii. Odwiedzimy Abchazję, czyli kraj w Gruzji, gdzie Gruzini nie mają wstępu i poszwendamy się po miastach-widmach. Pojeździmy stopem po gruzińskich górskich bezdrożach z bajki. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy spirytus z rana jak śmietana? Wpadniemy do Armenii, by poznać genezę słowa „ludobójstwo” i wysłać kumplowi pocztówkę. Zobaczymy też, jak azerskie petrodolary zaginają czasoprzestrzeń. Po tym wszystkim dotrzemy wreszcie do Iranu. Spróbujemy poderwać perskie dziewczyny. Pójdziemy na islamską imprezę religijną posłuchać beatboxu. W przerwach pozwiedzamy meczety, zjemy falafela i doświadczymy perskiej gościnności. Wypijemy na nielegalu po setce whisky i będziemy jarać jointy na Marsie. Odwiedzimy masowe groby sprzed tysięcy lat. Spędzimy noc na pustyni przy 40 stopniach, a 48 godzin później będziemy marznąć w wiosce na szczycie świata.

A to wszystko w trakcie godzinnego spotkania, na które nie mam czasu się przygotować i zapraszam na wspólny spontan :)”

Gorąco zachęcamy do śledzenia dalszych losów naszego gościa na stronie:https://web.facebook.com/gdziejestczermak/?_rdc=1&_rdr

Gdzie? Gmach Główny UWr, plac Uniwersytecki 1, sala 336, III piętro 🙂
Start 20.15,  25.11.2017 r.!